KONST / Litografier / Färglitografi 11576067
nr 1157 6067
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Färglitografi, Signerad och numrerad 82/140, Diana med Stadshuset, motivet: 31x50
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 22 januari 2018
kl 20:52:13
22/1 20:45:41
22 jan
Stockholm
Läs mer om Stockholm
Reinhold Ljunggren
Läs mer om Reinhold Ljunggren